Kominek w bloku mieszkalnym. Rosną ceny najmu mieszkań i lokali. Coraz większa sprzedaż małych mieszkań. Ustawa o ochronie lokatorów, wypowiedzenie umowy najmu. lokale konin, nieruchomości, mieszkania, domy, działki, grunty, lokale w koninie, sprzedaż, kupno, wynajem, zamiana

Konin Nieruchomości Lokale

nieruchomości domy w budownictwie

Poziom terenu - to poziom projektowanego lub urządzonego terenu przed wejściem głównym do budynku niebędącym wejściem wyłącznie do pomieszczeń gospodarczych lub pomieszczeń technicznych.

finanse: mieszkanie, dom

Indeksowany kredyt - kredyt indeksowany do waluty obcej jest to zazwyczaj kredyt hipoteczny, którego wysokość jest ustalana w walucie obcej, ale wypłata następuje w PLN po kursie z dnia wypłaty kredytu, a wysokość rat jest podawana w PLN.

ubezpieczenie - mieszkania

Bezterminowe ubezpieczenie na życie - Ubezpieczenie na życie zawierane na czas nieokreślony. Ubezpieczony jest objęty ochroną ubezpieczeniową do końca życia.

Kominek w bloku mieszkalnym

Ostatnio spotyka się dużo osób będących właścicielami swoich mieszkań, że chciałoby się czuć jak w domu jednorodzinnym i zamontować w nim kominek. Czasami jest to możliwe ale wymaga spełnienia szeregu warunków zapisanych w odpowiednich ustawach i rozporządzeniach.

Zgodnie z rozporządzeniem w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie kominki opalane drewnem z otwartym paleniskiem lub zamkniętym wkładem kominkowym mogą być instalowane wyłącznie w budynkach jednorodzinnych, mieszkalnych w zabudowie zagrodowej i rekreacji indywidualnej oraz niskich budynkach wielorodzinnych (budynki mieszkalne o wysokości do 4 kondygnacji nadziemnych włącznie), oraz w pomieszczeniach:

  • o kubaturze wynikającej ze wskaźnika 4 m3/kW nominalnej mocy cieplnej kominka, lecz nie mniejszej niż 30 m3,
  • spełniających wymagania dotyczące wentylacji, o których mowa w § 150 ust. 9 rozporządzenia,
  • posiadających przewody kominowe określone w § 140 ust. 1 i 2 oraz § 145 ust. 1,
  • w których możliwy jest dopływ powietrza do paleniska kominka w ilości: co najmniej 10 m3/h na 1 kW nominalnej mocy cieplnej kominka - dla kominków o obudowie zamkniętej oraz zapewniającej nie mniejszą prędkość przepływu powietrza w otworze komory spalania niż 0,2 m/s - dla kominków o obudowie otwartej

Kominki z otwartym paleniskiem lub zamkniętym wkładem kominkowym o wielkości otworu paleniskowego kominka do 0,25 m2 mogą być przyłączone wyłącznie do własnego, samodzielnego przewodu kominowego dymowego, posiadającego co najmniej wymiary 0,14x0,14 m lub średnicę 0,15 m, a w przypadku kominków o większym otworze paleniskowym - co najmniej 0,14x0,27 m lub średnicę 0,18 m, przy czym dla większych przewodów o przekroju prostokątnym należy zachować stosunek wymiarów boków 3:2.

Wynika z tego, że nie jest możliwa budowa kominka jeżeli blok ma więcej niż trzy piętra (4 kondygnacje). Nawet jeżeli blok ma trzy lub mniej pięter muszą być spełnione powyższe warunki. Niejednokrotnie konieczna będzie budowa komina, która będzie poprzedzić budowę kominka gdyż w pierwotnym planie zapewne nie przewidziano takiej ekstrawagancji.

mieszkania w koninie, biuro nieruchomości

lokale konin, nieruchomości, mieszkania, domy, działki, grunty, lokale w koninie, sprzedaż, kupno, wynajem, zamiana

nieruchomości w budownictwie

Żelbet - Tak nazywa się elementy konstrukcyjne wyprodukowane z betonu wzmocnionego stalą, która poprawia jego wytrzymałość. Wykorzystywany jest m.in. do wykonywania nadproży, stawiania ław fundamentowych i konstrukcji stropów.

prawo: działka, nieruchomość

Nieruchomość - w prawie polskim wyróżnia się trzy rodzaje nieruchomości:

  • gruntowe - to części powierzchni ziemskiej stanowiące odrębny przedmiot własności, do części składowych gruntu należą w szczególności budynki i inne urządzenia trwale z gruntem związane oraz drzewa i inne rośliny od chwili zasadzenia lub zasiania,
  • budynkowe - trwale związane z gruntem budynki, które na mocy przepisów szczególnych stanowią odrębny od gruntu przedmiot własności, dotyczy to m.in. budynków wniesionych przez użytkownika wieczystego oraz przez rolniczą spółdzielnię produkcyjną,
  • lokalowe - części budynków stanowiące odrębny przedmiot własności (tzw. mieszkania hipoteczne), właściciel lokalu jest jednocześnie współwłaścicielem lub współużytkownikiem wieczystym gruntu, na którym posadowiony jest budynek.

Nabycie i utrata własności - Własność to prawnie zagwarantowana możliwość pełnego rozporządzania jakąś rzeczą. Przede wszystkim właściciel względem rzeczy ma uprawnienia do jej posiadania, używania, pobierania pożytków i innych dochodów z rzeczy, zbycia, przetworzenia, zużycia lub zniszczenia. Granicami korzystania z rzeczy są przepisy ustaw, zasady współżycia społecznego i społeczno-gospodarcze przeznaczenie danej własności. Własność - jako cywilne prawo podmiotowe zbywalne - powstaje, przechodzi na inne podmioty oraz wygasa. Zmiany w prawie własności następują na podstawie zdarzeń prawnych, z którymi obowiązujące przepisy wiążą wyraźnie skutek w postaci powstania, przejścia lub wygaśnięcia własności. Kwestia nabycia, przejścia i utraty prawa własności jest regulowana przez wiele gałęzi obowiązującego prawa. Do zdarzeń tych dochodzi zatem nie tylko na podstawie regulacji cywilnych, ale również administracyjnych, a nawet karnych.

mieszkania, domy w ubezpieczeniach

stałe elementy - zamontowane na stałe elementy wyposażenia wewnątrz lokalu mieszkalnego, budynku mieszkalnego, budynku niemieszkalnego, budynku mieszkalnego w stadium budowy lub budynku niemieszkalnego w stadium budowy, w szczególności:

  • wykładziny ścian, podłóg, schodów, sufitów lub słupów trwale związane z podłożem,
  • kominki,
  • schody wewnętrzne, antresole,
  • tynki i powłoki malarskie,
  • podwieszane sufity,
  • wewnętrzne ścianki działowe dowolnej konstrukcji,
  • lustra wmontowane w ścianach,
  • zamontowane na stałe: stolarkę okienną i drzwiową wraz z oszkleniami i zamknięciami, kraty okienne i rolety antywłamaniowe,
  • instalacje wraz z ich wyposażeniem lub oprzyrządowaniem, np. umywalki, zlewy, wanny, kabiny prysznicowe, brodziki, piece, podgrzewacze wody, gniazda wtyczkowe lub włączniki,
  • meble kuchenne wykonane na wymiar wraz z zamontowanym w nich lub obudowanym tymi meblami sprzętem zmechanizowanym, szafy wbudowane lub zamontowane na stałe.
Za stałe elementy uważa się także elementy, które nie zostały jeszcze wbudowane lub zamontowane, potwierdzone dowodem ich zakupu oraz solary zainstalowane na zewnątrz lokalu mieszkalnego, budynku mieszkalnego, budynku niemieszkalnego, budynku mieszkalnego w stadium budowy lub budynku niemieszkalnego w stadium budowy.

finanse: domy, mieszkania, nieruchomości

Prowizja za udzielenie kredytu / opłata przygotowawcza - jednorazowa opłata wyznaczona w stałej kwocie lub w formie prowizji, która stanowi koszt przyznania kredytu. Prowizja płacona jest przy podpisaniu umowy kredytowej i uruchomieniu kredytu lub jego pierwszej transzy. Może zostać doliczona do kwoty kredytu lub odjęta od kwoty kredytu.

Ryzyko walutowe - (zwane ryzykiem kursowym) ryzyko związane z możliwością wahań kursu jednej waluty w stosunku do innej. Różnice pomiędzy kursem kupna a kursem sprzedaży waluty noszą nazwę spread.

Konin Nieruchomości Lokale © 2024

Coraz większa sprzedaż małych mieszkań. Kominek w bloku mieszkalnym. Rosną ceny najmu mieszkań i lokali. Ustawa o ochronie lokatorów, wypowiedzenie umowy najmu. lokale konin, nieruchomości, mieszkania, domy, działki, grunty, lokale w koninie, sprzedaż, kupno, wynajem, zamiana