Coraz większa sprzedaż małych mieszkań. Rosną ceny najmu mieszkań i lokali. Kominek w bloku mieszkalnym. Ustawa o ochronie lokatorów, wypowiedzenie umowy najmu. lokale konin, nieruchomości, mieszkania, domy, działki, grunty, lokale w koninie, sprzedaż, kupno, wynajem, zamiana

Konin Nieruchomości Lokale

nieruchomości domy w budownictwie

Współczynnik oporu dyfuzyjnego - Określa zdolność materiału budowlanego do przepuszczania pary wodnej. Jego wartość wskazuje ile razy dany materiał jest mniej przepuszczalny niż warstwa powietrza o tej samej grubości.

finanse: mieszkanie, dom, nieruchomość

Opłata za wcześniejszą spłatę - kwota, jaką zapłacimy, kiedy spłacimy część lub całość kredytu przed ustalonym w umowie terminem.

ubezpieczenia - działki

Kary za brak ważnego ubezpieczenia OC - Kara za brak ważnego ubezpieczenia OC dla samochodów osobowych wynosi 500 EUR i zależy także od okresu bez ubezpieczenia: do 3 dni: 20% opłaty, do 14 dni: 50% opłaty, a powyżej 14dni: 100% opłaty określonej powyżej.

Kominek w bloku mieszkalnym

Ostatnio spotyka się dużo osób będących właścicielami swoich mieszkań, że chciałoby się czuć jak w domu jednorodzinnym i zamontować w nim kominek. Czasami jest to możliwe ale wymaga spełnienia szeregu warunków zapisanych w odpowiednich ustawach i rozporządzeniach.

Zgodnie z rozporządzeniem w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie kominki opalane drewnem z otwartym paleniskiem lub zamkniętym wkładem kominkowym mogą być instalowane wyłącznie w budynkach jednorodzinnych, mieszkalnych w zabudowie zagrodowej i rekreacji indywidualnej oraz niskich budynkach wielorodzinnych (budynki mieszkalne o wysokości do 4 kondygnacji nadziemnych włącznie), oraz w pomieszczeniach:

  • o kubaturze wynikającej ze wskaźnika 4 m3/kW nominalnej mocy cieplnej kominka, lecz nie mniejszej niż 30 m3,
  • spełniających wymagania dotyczące wentylacji, o których mowa w § 150 ust. 9 rozporządzenia,
  • posiadających przewody kominowe określone w § 140 ust. 1 i 2 oraz § 145 ust. 1,
  • w których możliwy jest dopływ powietrza do paleniska kominka w ilości: co najmniej 10 m3/h na 1 kW nominalnej mocy cieplnej kominka - dla kominków o obudowie zamkniętej oraz zapewniającej nie mniejszą prędkość przepływu powietrza w otworze komory spalania niż 0,2 m/s - dla kominków o obudowie otwartej

Kominki z otwartym paleniskiem lub zamkniętym wkładem kominkowym o wielkości otworu paleniskowego kominka do 0,25 m2 mogą być przyłączone wyłącznie do własnego, samodzielnego przewodu kominowego dymowego, posiadającego co najmniej wymiary 0,14x0,14 m lub średnicę 0,15 m, a w przypadku kominków o większym otworze paleniskowym - co najmniej 0,14x0,27 m lub średnicę 0,18 m, przy czym dla większych przewodów o przekroju prostokątnym należy zachować stosunek wymiarów boków 3:2.

Wynika z tego, że nie jest możliwa budowa kominka jeżeli blok ma więcej niż trzy piętra (4 kondygnacje). Nawet jeżeli blok ma trzy lub mniej pięter muszą być spełnione powyższe warunki. Niejednokrotnie konieczna będzie budowa komina, która będzie poprzedzić budowę kominka gdyż w pierwotnym planie zapewne nie przewidziano takiej ekstrawagancji.

mieszkania w koninie, biuro nieruchomości

lokale konin, nieruchomości, mieszkania, domy, działki, grunty, lokale w koninie, sprzedaż, kupno, wynajem, zamiana

domy jednorodzinne w budownictwie

Element murowy - Tak nazywa się cegły, bloczki i pustaki. Przeznaczony jest do wznoszenia muru.

Bloki wapienno-piaskowe - Uniwersalny materiał budowlany wykorzystywany w budownictwie mieszkalnym i przemysłowym do konstrukcji ścian. Bloki wapienno-piaskowe (silikatowe) charakteryzują się bardzo dużą gęstością oraz wysoką wytrzymałością na ściskanie. Umożliwia to wznoszenie budynków nawet do 15 kondygnacji bez nośnych konstrukcji szkieletowych. Dzięki wysokiej gęstości bloki wapienno-piaskowe wykazują się bardzo dużą pojemnością cieplną oraz wysoką izolacyjnością akustyczną.

prawo: wynajem domów

Meldunek - cudzoziemcy - Cudzoziemiec przebywający poza zakładem hotelarskim, zakładem udzielającym pomieszczenia w związku z pracą, nauką, leczeniem się lub wypoczynkiem jest obowiązany zameldować się na pobyt czasowy przed upływem 48 godzin od chwili przybycia do określonej miejscowości i nie później niż przed upływem 48 godzin od chwili przekroczenia granicy Rzeczypospolitej Polskiej. Jeżeli koniec terminu do dokonania obowiązku meldunkowego przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się najbliższy następny dzień powszedni.
Obywatel państwa członkowskiego Unii Europejskiej i członek jego rodziny, który nie jest obywatelem państwa członkowskiego UE, dokonujący zameldowania się na pobyt stały, zgłaszają wymagane dane do zameldowania, przy czym obywatel państwa członkowskiego UE przedstawia kartę pobytu albo zezwolenie na pobyt, a członek jego rodziny niebędący obywatelem państwa członkowskiego UE - dokument pobytu albo zezwolenie na pobyt. Cudzoziemiec, dokonując zameldowania się na pobyt czasowy trwający ponad 2 miesiące, zgłasza wymagane dane do zameldowania oraz przedstawia wizę, a w przypadku gdy wjazd cudzoziemca nastąpił na podstawie umowy przewidującej zniesienie lub ograniczenie obowiązku posiadania wizy - dokument podróży, tymczasowe zaświadczenie tożsamości cudzoziemca, kartę pobytu albo zezwolenie na zamieszkanie na czas oznaczony lub na osiedlenie się bądź decyzję o udzieleniu zgody na pobyt tolerowany lub o nadaniu statusu uchodźcy w Rzeczypospolitej Polskiej.

Samowola budowlana - legalizacja - W postępowaniu legalizacyjnym konieczne będzie również przedstawienie oświadczenia o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane. Nie oznacza to, że osoba chcąca dokonać legalizacji musi być właścicielem nieruchomości. Może mieć ona bowiem również np. prawo użytkowania wieczystego, prawo dzierżawy nieruchomości.

domy nieruchomości w ubezpieczeniach

sprzęt biurowy - sprzęt elektroniczny, tj. komputer stacjonarny wraz z monitorem, komputer przenośny, drukarka, skaner, telefon stacjonarny, faks oraz meble, który jest wykorzystywany do pracy zarobkowej wykonywanej przez Ubezpieczonego lub osobę bliską Ubezpieczonego.

pomieszczenia gospodarcze poza lokalem mieszkalnym - pomieszczenia przynależne do lokalu mieszkalnego, takie jak: piwnica, pralnia domowa, suszarnia, strych i inne pomieszczenia gospodarcze, w których znajdują się ubezpieczone ruchomości domowe. Do pomieszczeń gospodarczych nie zalicza się zabudowanych korytarzy, o ile umowa ubezpieczenia nie wprowadza postanowień odmiennych.

finanse: domu, mieszkania

Ubezpieczenie niskiego wkładu - dodatkowe zabezpieczenie kredytu wymagane w sytuacji, gdy wartość kredytu przekracza ustalony przez bank limit wartości nieruchomości, wskaźnik współczynnika LTV zwyczajomo jest to 80% wartości nieruchomości. Zazwyczaj ubezpieczenie to jest stosowane, gdy nie ma wcałe lub środki własne są nizsze niż poziom ustalony przez bank.

Konin Nieruchomości Lokale © 2024

Coraz większa sprzedaż małych mieszkań. Kominek w bloku mieszkalnym. Rosną ceny najmu mieszkań i lokali. Ustawa o ochronie lokatorów, wypowiedzenie umowy najmu. lokale konin, nieruchomości, mieszkania, domy, działki, grunty, lokale w koninie, sprzedaż, kupno, wynajem, zamiana