Coraz większa sprzedaż małych mieszkań. Kominek w bloku mieszkalnym. Ustawa o ochronie lokatorów, wypowiedzenie umowy najmu. Rosną ceny najmu mieszkań i lokali. lokale konin, nieruchomości, mieszkania, domy, działki, grunty, lokale w koninie, sprzedaż, kupno, wynajem, zamiana

Konin Nieruchomości Lokale

nieruchomości w budownictwie

Nadproże - Element (najczęściej zbrojony) prefabrykowany lub wykonany na budowie, znajdujący się za otworami w ścianach budynku. Na nim opiera się wyższa część ściany. Zadaniem nadproża jest przeniesienie obciążeń, które oddziałują na fragment muru ponad otworem na mur, po obu stronach tego otworu. Nadproża mogą być wykonywane m.in. jako belki żelbetowe (wylewane na budowie), prefabrykaty żelbetonowe, stalowe lub z cegły zbrojonej prętami stalowymi.

finanse: nieruchomości

Rekomendacja S II - to zalecenia Komisji Nadzoru Finansowego zmierzające do zmniejszenia ryzyka zaciągania kredytów hipotecznych w walutach obcych. Stanowią one uzupełnienie Rekomendacji S, obowiązującej od lipca 2006 roku. i mają na celu ograniczenie dyktatu banków w zakresie zasad oprocentowania kredytów walutowych. Banki są zobowiązane do informowania klientów o spredzie walutowym, czyli różnicy między kursem kupna i sprzedaży walut w trakcie całej umowy. (W skali roku na spreadzie od kredytów walutowych banki dodatkowo zarabiały ok. 100 mln zł.). Te powinności, w warunkach konkurencji między bankami, powinny przyczynić się do spadku cen kredytów.

ubezpieczenia: nieruchomości

Kradzież z włamaniem - Pojęcie wykorzystywane w ubezpieczeniach majątkowych, określające ryzyko ubezpieczeniowe. Najczęściej rozumiane jako bezprawny zaboru cudzego mienia w celu przywłaszczenia, którego sprawca dokonał poprzez usunięcie zabezpieczeń lub otwarciu tych zabezpieczeń kluczem lub innym urzadzeniem otwierającym pozostawiając ślady włamania.

Kominek w bloku mieszkalnym

Ostatnio spotyka się dużo osób będących właścicielami swoich mieszkań, że chciałoby się czuć jak w domu jednorodzinnym i zamontować w nim kominek. Czasami jest to możliwe ale wymaga spełnienia szeregu warunków zapisanych w odpowiednich ustawach i rozporządzeniach.

Zgodnie z rozporządzeniem w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie kominki opalane drewnem z otwartym paleniskiem lub zamkniętym wkładem kominkowym mogą być instalowane wyłącznie w budynkach jednorodzinnych, mieszkalnych w zabudowie zagrodowej i rekreacji indywidualnej oraz niskich budynkach wielorodzinnych (budynki mieszkalne o wysokości do 4 kondygnacji nadziemnych włącznie), oraz w pomieszczeniach:

  • o kubaturze wynikającej ze wskaźnika 4 m3/kW nominalnej mocy cieplnej kominka, lecz nie mniejszej niż 30 m3,
  • spełniających wymagania dotyczące wentylacji, o których mowa w § 150 ust. 9 rozporządzenia,
  • posiadających przewody kominowe określone w § 140 ust. 1 i 2 oraz § 145 ust. 1,
  • w których możliwy jest dopływ powietrza do paleniska kominka w ilości: co najmniej 10 m3/h na 1 kW nominalnej mocy cieplnej kominka - dla kominków o obudowie zamkniętej oraz zapewniającej nie mniejszą prędkość przepływu powietrza w otworze komory spalania niż 0,2 m/s - dla kominków o obudowie otwartej

Kominki z otwartym paleniskiem lub zamkniętym wkładem kominkowym o wielkości otworu paleniskowego kominka do 0,25 m2 mogą być przyłączone wyłącznie do własnego, samodzielnego przewodu kominowego dymowego, posiadającego co najmniej wymiary 0,14x0,14 m lub średnicę 0,15 m, a w przypadku kominków o większym otworze paleniskowym - co najmniej 0,14x0,27 m lub średnicę 0,18 m, przy czym dla większych przewodów o przekroju prostokątnym należy zachować stosunek wymiarów boków 3:2.

Wynika z tego, że nie jest możliwa budowa kominka jeżeli blok ma więcej niż trzy piętra (4 kondygnacje). Nawet jeżeli blok ma trzy lub mniej pięter muszą być spełnione powyższe warunki. Niejednokrotnie konieczna będzie budowa komina, która będzie poprzedzić budowę kominka gdyż w pierwotnym planie zapewne nie przewidziano takiej ekstrawagancji.

mieszkania w koninie, biuro nieruchomości

lokale konin, nieruchomości, mieszkania, domy, działki, grunty, lokale w koninie, sprzedaż, kupno, wynajem, zamiana

mieszkania, nieruchomości w budownictwie

Ściana kolankowa - Ściana między stropem najwyższego piętra budynku a dachem, najczęściej o wysokości ok. 1,0-1,5 m. Na niej opiera się konstrukcja więźby dachowej, a jej zadaniem jest przenoszenie obciążenia z dachu na strop i ściany. Jej wysokość zależy od przeznaczenia strychu im wyższa, tym wyższe będzie poddasze.

prawo: wynajem lokali

Świadectwo energetyczne - Poza nowo wybudowanymi obiektami świadectwa energetyczne muszą być sporządzane także dla budynków starych, które są już użytkowane, a które są wprowadzane do obrotu, czyli np. wynajmowane lub sprzedawane. Obowiązek posiadania certyfikatów energetycznych nie oznacza jednak, że nie jest możliwa sprzedaż lub wynajęcie lokalu, bez świadectwa energetycznego. Nowelizacja prawa budowlanego nie wprowadza bowiem żadnych sankcji za brak świadectwa, jak np. kara grzywny czy nieważność umowy sprzedaży nieruchomości. Nowelizacja nie stanowi także, że bez tego dokumentu notariusz nie może sporządzić aktu notarialnego. W praktyce zatem to kupujący mieszkanie lub dom albo wynajmujący dany lokal decyduje o tym, czy przy tego typu transakcji lokalu już używanego konieczne jest świadectwo energetyczne. Jeżeli nabywca lub najemca zażąda przedstawienia świadectwa, to zbywca lub wynajmujący ma obowiązek jego posiadania. Jeżeli jednak nabywca lub najemca takiego żądania nie zgłosi, to sprzedaż lub wynajęcie mieszkania czy innego lokalu, np. użytkowego, możliwa jest bez świadectwa.

Budowa - rozpoczęcie budowy następuje z chwilą podjęcia prac przygotowawczych, przy czym zwykle wcześniej następuje przejęcie placu budowy przez kierownika budowy. Budowa jest złożonym technicznie, organizacyjnie, a także finansowo zespołem działań grupy ludzi. Nadzór i odpowiedzialność za ten proces spoczywa głównie na kierowniku budowy. Podlega on także kontroli ze strony wielu urzędów i instytucji takich jak nadzór budowlany, organa nadzoru administracyjno-budowlanego, inspekcja pracy, straż pożarna, straż miejska i inne, w zakresie ich kompetencji.

dom jednorodzinny w ubezpieczeniach

graffiti - napisy, rysunki lub symbole zamieszczane w sposób niezgodny z przepisami prawa i wbrew woli Ubezpieczonego na elewacji, oknach, drzwiach zewnętrznych lub dachach ubezpieczonego mienia, a także ich zabrudzenie farbą lub inną substancją barwiącą.

budynki - obiekty budowlane trwale związane z gruntem, wydzielone z przestrzeni za pomocą przegród budowlanych, posiadające fundamenty i dach, wraz z wbudowanymi instalacjami oraz zainstalowanymi na stałe elementami wykończeniowymi, stanowiące całość techniczną i użytkową. Za budynki uważa się również tymczasowe obiekty budowlane nie połączone trwale z gruntem (np. kioski, strzelnice, barakowozy).

finanse: nieruchomości

Kredyt hipoteczny - zabezpieczenie - Zabezpieczeniem kredytu hipotecznego może być wpis hipoteki do księgi wieczystej nieruchomości już posiadanej lub właśnie nabywanej - jest to najczęściej stosowane zabezpieczenie. Ponadto, jako formy zabezpieczenia występują także: cesja na rzeczach ruchomych, cesja praw z ubezpieczenia na życie kredytobiorcy bądź kredytobiorców, weksle, zabezpieczenia przejściowe do momentu ustanowienia hipoteki najczęściej w postaci ubezpieczenia. Niektóre banki korzystają także z cesji praw z umowy ubezpieczenia nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie kredytu.

Konin Nieruchomości Lokale © 2024

Rosną ceny najmu mieszkań i lokali. Ustawa o ochronie lokatorów, wypowiedzenie umowy najmu. Kominek w bloku mieszkalnym. Coraz większa sprzedaż małych mieszkań. lokale konin, nieruchomości, mieszkania, domy, działki, grunty, lokale w koninie, sprzedaż, kupno, wynajem, zamiana